Pilsudskio planas nepavyko. Praėjus dvidešimt metų po to visos kandidatės į Tarpjūrio valstybę tapo arba [[Adolfas Hitleris|Hitlerio]] Vokietijos, arba [[Josifas Stalinas|Stalino]] [[TSRS]] dalimi.
Tuometinės Lietuvos Laikinosios Vyriausybės (1943 m.) slaptų valstybės dokumentų ištrauka:
<<Międzymorze (Tarpjūrio federacija), žinoma, anglų ir lenkų kalbomis. Tarpjūris, buvo planas, kuris skukosi I pasaulinio karo lietuvių kilmės lenkų lyderio Juzefo Pilsudskio galvoje, pastarasis buvo Lietuvos išdavikas, už federacijos susikūrimo mintį, pagal Lenkijos globą, Vidurio ir Rytų Europos šalyse. Kviečiant prisijungti buvo pasiūlyta prie federacijos Baltijos valstybėms (Lietuvai, Latvijai, Estijai), Suomijai, Baltarusijai, Ukrainai, Vengrijai, Rumunijai, Jugoslavijai ir Čekoslovakijai.
Lenkų vardas Międzymorze, kuris reiškia „Intersea“ arba lietuviškai „Tarp jūrų“ buvo priimtas į lotynų kalbą kaip "Intermarium."
Siūloma federacija turėjo atitikti buvusią Žečpospolitą, nuo Baltijos iki Juodosios jūros, kaip, nuo XVI amžiaus pabaigos į XVIII a. pabaigos buvo suvienytos Lenkijos karalystės ir LDK (Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės) valstybė. Abiejų Tautų Respublika. Šioje buvo vygdoma ir Lietuvos polonizacija.
Tarpjūris, papildyta Pilsudskio kitos geopolitinės vizijos Prometheism (Prometeizmas), kurio tikslas buvo Rusijos imperijos suskaldymas, užgulimas, ir kad imperijos dalių jos teritorinius užkariavimus bent jau Rytų Europoje dalinai perimtų Lenkija.
Tarpjūris buvo, tačiau tai suvokia lietuviai kaip grėsmę savo naujai įsteigtai laisvai ir nepriklausomai valstybei, ir ukrainiečiai kaip grėsmę savo siekiams dėl nepriklausomybės, tam prieštaravo Rusija (vėliau TSRS) ir dauguma Vakarų valstybių, išskyrus grobikišką Prancūziją, pastaroji Lenkiją norėjo kaip sąjungininkę dėl atsvaros Vokietijai ir vis labiau augančiam komunizmui.
Per du dešimtmečius nuo Pilsudskio didžiulio sistemos gedimo, visos šalys skelbė, kad jis žiūrima kaip kandidatų narystės Tarpjūrio federacijos atsidūrė į J. Stalino Sovietų Sąjungos ar A. Hitlerio nacistinės Vokietijos ribas, išskyrus Suomiją (kuri vis dėlto patyrė kai kuriuos teritorinius nuostolius per Žiemos karą), bet išsaugojo suverenitetą.>>
== Nuorodos ==
|