Didysis margasis genys: Skirtumas tarp puslapio versijų

Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Nėra keitimo santraukos
Žymos: Atmesta Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems
Nėra keitimo santraukos
 
(nerodoma 7 tarpinės versijos, sukurtos 5 naudotojų)
Eilutė 16:
{{Taxobox_pabaiga}}
'''Didysis margasis genys''' (''Dendrocopos major'') – [[geniniai|geninių]] (''Picidae'') šeimos paukštis.
 
== Išvaizda ==
Didysis genys yra kiek didesnis už [[varnėnas|varnėną]]. Nuo kitų margųjų genių skiriasi skruostų raštu, didelėmis baltomis dėmėmis pečių srityje ir raudonu pauodegiu.
 
Patino viršugalvis, kaklas, nugara ir antuodegis juodos spalvos. Nuo [[sparnas|sparno]] driekiasi juodas dryželis, kuris skruostuose susilieja su juoda juostele, einančia nuo pakaušio link kaklo šonų. Pakaušis raudonas. Kakta, skruostai ir visa apatinė kūno pusė balta. Pečių srityje dvi didelės baltos dėmės. Juodi sparnai išmarginti baltais skersiniais dryžiais. Pauodegys raudonas. [[Snapas]] ir kojos pilki. [[Rainelė]] raudona. Patelė panaši į patiną, tik jos pakaušis juodas. Jauniklių viršugalvis raudonas, pakaušis juodas. Išsirita pliki.
 
== Paplitimas ==
eilutė 28 ⟶ 33:
Peri įvairiuose [[biotopas|biotopuose]]: soduose, parkuose, prie kelių. Perėjimui natūralių vietų nestinga, nes šis genys neišrankus.
 
Didžiųjų genių porą galima pamatyti tik perėjimo laikotarpiu, paprastai stebimi tik pavieniai paukščiai, tačiau jų tankumas skirtingose teritorijojeteritorijose labai nevienodas. Peri mišriuose miškuose, nes čia lengviau iškalti drevę. Rudenį, žiemą laikosi eglynuose ir pušynuose, kur gausu sėklų. Žiemą šių genių taip pat padaugėja miestuose, gyvenvietėse, ypač [[kankorėžis|kankorėžių]] nederliaus metais. Seni paukščiai kartais daug metų laikosi tose pačiose vietose, daugiau keliauja tik labai jauni arba jauni paukščiai.
 
== Dauginimasis ==