Ugrás a tartalomhoz

Az ENSZ Környezetvédelmi Programja

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen Kyoto (vitalap | szerkesztései) 2010. március 29., 08:50-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól.
Fájl:UNEP (E).BW.jpg
UNEP logo

Az ENSZ Környezetvédelmi Programja (United Nations Environment Programme – UNEP) 1972-ben lett alapítva.

Környezeti tevékenységének koordinálását, a fejlődő országokban való környezeti szempontból elfogadható gazdaságpolitika kialakításánál való segédkezést és a fenntartható fejlődés elősegítését célzó ENSZ-szervezet. A központja Nairobiban, Kenyában található.

Feladatai közé tartozik többek között a környezet állapotának figyelése és a róla szóló adatok beszerzése és terjesztése, a nemzetközi környezetvédelmi együttműködés előmozdítása és az esetleges környezeti katasztrófák kezelése.

Az UNEP irányvonalakat és szerződéseket hozott létre olyan ügyekkel kapcsolatban, mint a potencionálisan káros vegyianyagok nemzetközi kereskedelme, határon túli légszennyezés, vagy a nemzetközi víziutak szennyezése.

A Meteorológiai Világszervezet és az UNEP hozat létre a Klímaváltozás Kormányközi Bizottságát (Intergovernmental Panel on Climate Change, IPCC) 1988-ban. Az UNEP egyben a Global Environment Facility (GEF) egyik Programvégrehajtó Egysége.

Lásd még

Külső hivatkozások