Двустранен монопол
Облик
Двустранен монопол или билатерален монопол е състояние на пазара, когато на него има едновременно монопол (1 продавач) и монопсон (1 купувач)[1].
При такова състояние пазарната цена и другите условия се определят от силата и способностите за договаряне от страна на купувача и продавача. Двустранен монополен модел често е използван при ситуации, при които цените на превключване и за двете страни са възпиращо високи.
Източници
[редактиране | редактиране на кода]- ↑ ((en)) Mark Hirschey, Fundamentals of Managerial Economics, Cengage Learning, 2008, стр. 474
Вижте също
[редактиране | редактиране на кода]Тази статия, свързана с икономика, все още е мъниче. Помогнете на Уикипедия, като я редактирате и разширите.
Тази страница частично или изцяло представлява превод на страницата Bilateral monopoly в Уикипедия на английски. Оригиналният текст, както и този превод, са защитени от Лиценза „Криейтив Комънс – Признание – Споделяне на споделеното“, а за съдържание, създадено преди юни 2009 година – от Лиценза за свободна документация на ГНУ. Прегледайте историята на редакциите на оригиналната страница, както и на преводната страница, за да видите списъка на съавторите.
ВАЖНО: Този шаблон се отнася единствено до авторските права върху съдържанието на статията. Добавянето му не отменя изискването да се посочват конкретни източници на твърденията, които да бъдат благонадеждни. |